تلاش سیاست مماشات در کانادا برای از سرگیری مناسبات با فاشیسم مذهبی به شکست انجامید

فروردین ۲۸, ۱۳۸۷

تلاش برخی از نمایندگان پارلمان کانادا برای فرستادن هیئتی به تهران برای از سرگیری مناسبات عادی میان دو کشور که پس از قتل خانم زهرا کاظمی، شهروند کانادایی در زندان اوین قطع شده بود، به شکست انجامید.

سایت خبری فرارو متعلق به باند احمدی نژاد طی خبری در تاریخ ۱۷ فروردین ۱۳۸۷با عنوان”سفر گروه پارلمانی کانادا به تهران برای تجدید حیات روابط” از مذاکراتی پشت پرده میان خط مماشات در هیئت حاکمه کانادا با رژیم حاکم بر ایران پرده برداشت. سایت خبری وابسته به سپاه پاسداران در این اعلامیه زود هنگام از “درک لی” از حزب لیبرال به عنوان سرپرست هیئتی متشکل از نمایندگانی از احزاب لیبرال، محافظه کار و بلوک کبک، نام برد.

منابع آگاه در کانادا اظهار داشتند که این گفتگوهای مقدماتی برای از سرگیری روابط با فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران بدلایل گوناگون منجمله قطعنامه های شورای امنیت که برای مهار کردن ماجراجویی های اتمی صادر شده است، به شکست انجامیده و خط مماشات در وزارت خارجه کانادا در حال حاضر از این امر صرفنظر کرده است.

حزب سبزهای ایران سیاست اپیزمنت و خط مماشات با رژیم ضد بشر و ضد صلح جمهوری اسلامی را از سوی هر دولت خارجی که بکار گرفته شود، محکوم می کند و از دولت کانادا می خواهد که با توجه به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، حقوق بشر شهروند کانادایی را بخاطر مبادلات موقت تجاری با فاشیسم مذهبی زیر پا نگذارد.

حزب سبزهای ایران
۲۸ فروردین ۱۳۸۷
Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *