سخنرانی ولی نصر عضو هیئت مدیره “پایا” در کنار علی اکبر صالحی شرم آور است

February 17, 2013

دکتر کاظم موسوی- 17 فوریه 2013

ولی نصر، عضو هیئت مدیره گروه پایا، استاد دانشگاه جان هاپکینز، عضو ارشد موسسه تحقیقاتی بروکینز و مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا در کابینه اول اوباما در یک پنل گفتگو با حضور علی اکبر صالحی، وزیر یک رژیم جنایتکار شرکت کرده و در همانجا مخالفت خود را با تحریمها ابراز داشته است. پس از تحقیق در مورد فرد یاد شده از سوابق مماشاتچی و آخوند پسند وی مطلع شدم.

در اوایل فوریه در جلسه سخنرانی علی اکبر صالحی در برلین حضور یافتم و برای اعتراض به حضور وزیر خارجه حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی، از جای برخاسته و با صدای بلند وی را تروریست و جنایتکار خواندم.

پس از آنکه یکی از حاضران جلسه، ویدئوی کوتاه اعتراض من را در یوتیوپ گذاشت، از میزان استقبال هموطنان شگفت زده شدم. ایرانیان آزادیخواه از سراسر جهان با پیامهای خود یک بار دیگر نشان دادند که تا چه میزان با سیاست مماشات با رژیم آخوندی، کارگزاران، ودست انداکاران آن مخالفند.

 در میان پیامها و تشویقهای هموطنان خبری توجه ام را به خود جلب کرد. ولی نصر، عضو هیئت مدیره گروه پایا، استاد دانشگاه جان هاپکینز، عضو ارشد موسسه تحقیقاتی بروکینز و مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا در کابینه اول اوباما در یک پنل گفتگو با حضور علی اکبر صالحی، وزیر یک رژیم جنایتکار شرکت کرده و در همانجا مخالفت خود را با تحریمها ابراز داشته است. پس از تحقیق در مورد فرد یاد شده از سوابق مماشاتچی و آخوند پسند وی مطلع شدم. او همواره تحت عنوان کارشناس مسائل ایران در رسانه های عمومی و گزارشات گروههای کارشناسی که به دولت آمریکا پند و اندرز می دهند، از برداشته شدن فشار از روی رژیم ایران حمایت کرده و خواستار امتیاز دادن به فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران شده بود.

سازمان پایا، مدعی است که از منافع ایرانیان مقیم آمریکا حمایت میکند و اعلام کرده است که در مورد سیاست خارجی آمریکا در باره ایران بیطرف خواهد ماند و اکنون یکی از مدیران این سازمان در کنار وزیر خارجه جمهوری اسلامی  سخنرانی و از سیاستهای مماشات با این رژیم حمایت می کند. سال گذشته سازمان پایا یک جلسه بزرگداشت برای ولی نصر برگزار کرد. لازم به ذکر است که حسن نمازی، یکی از بنیانگذاران این سازمان به جرم خلافهای مالی و جعل مدارک در آمریکا تحت پیگرد قرار گرفت و به 18 سال زندان محکوم شد.

پس از مفتضح شدن تریتا پارسی، رئیس نایاک و اثبات شدن نقش لابیگری او برای رژیم ایران در دادگاه فدرال آمریکا، ظاهرا اکنون ولی نصر و دیگر رقبا برای پر کردن جای وی خیز برداشته اند. جامعه ایرانی در آمریکا باید حساسیت خود نسبت به چنین اعمال شرم آوری را بالا برده و به اینگونه افراد اعتراض کنند.

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *