قاچاقچی این سرزمین کیست؟

January 9, 2013

قاچاقچی این سرزمین کیست؟

چهارشنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۱ / ۰۹ ژانویه

صبح روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه یک هموطن کرد به نام ابراهیم جهان آرا ۴۵ساله، به ضرب گلوله مزدوران نیروی انتظامی از پای درآمد.
او که یک کاسب خرده پا بود در حالی آماج گلوله های مزدوران قرار گرفت که با ماشین خود که حامل آهن آلات اسقاطی بود از پیرانشهر به سمت مهاباد در حال حرکت بود.
سالانه شمار زیادی از اهالی فقیر روستاهای مرزی  و کسبه خرده پا که برای تهیه لقمه نانی بخور و نمیر، با مشقت بسیار به انتقال کالاهای سنگین بر روی دوشهای خود مبادرت میکنند با شلیک مستقیم پاسداران جان خود را از دست میدهند.
ارگانهای حقوق بشری از کشته و زخمی شدن ۱۵۰کولبر طی یک سال خبر دادند. طبق گزارش ها تنها در اسفند سال ۱۳۹۰ و فروردین ۹۱، حداقل ۷۴ کولبر کشته و ۷۶ تن مجروح شده اند.
قتل جنایتکارانه این روستاییان محروم زیر عنوان قاچاقچی، در حالی است که سردمداران حکومت آخوندی به ویژه دارودسته خامنه ای و سرکردگان پاسداران، بزرگترین قاچاقچیان هستند و از طریق قاچاق کالا و مواد مخدر، میلیاردها دلار به جیب میزنند.
آنها از طریق اسکله ها و باندهای پرواز اختصاصی خویش، آزادانه ثروتهای مردم ایران را به غارت میبرند و هرچه را خواستند از جمله مواد مخدر را ، دور از چشم ناظران و مردم،  صادر و یا وارد میکنند.
به گفته رئیس ستاد مبارزه با قاچاق رژیم در سال ۸۳، صرفاً ۲۰درصد از ۲۰۱اسکله کشور، دارای مرز مجاز گمرکی هستند و بیش از ۱۶۰اسکله در کشور غیرقانونی هستند.
احمدی نژاد، در جریان جنگ قدرت در میان باندهای درونی رژیم، سرکردگان سپاه پاسداران را «برادران قاچاقچی» خطاب کرد.
روز شنبه ۱۱تیر۱۳۹۰، محمود احمدی نژاد در همایش «راهبردهای نوین پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز» پساز پرداختن به اسکلههای غیرمجاز و اینکه کالاهای «دفاعی، امنیتی و اطلاعاتی» هم باید از مرزهای قانونی وارد شود، گفت: «بین ۵۵ تا ۶۰میلیارد نخ سیگار در ایران مصرف میشود که معادل ۲هزار میلیارد تومان است. این رقم، همه قاچاقچیان درجه یک دنیا را به طمع میاندازد، چه رسد به «برادران قاچاقچی خودمان»!.
روی سخن احمدی نژاد فقط سپاه پاسداران نبود. او با نامبردن از کالاهای دفاعی، امنیتی و اطلاعاتی که نهادهای تحت امر ولی فقیه، آنها را بدون هرگونه تشریفات گمرکی وارد میکنند، به اطرافیان و بیت خامنه ای  اشاره داشت.
مصطفی مطورزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس آخوندی نیز گفت: «بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کالاهایی که از مرزهای کشور، اسکله ها و مبادی غیرقانونی وارد کشور میشوند ارزشی معادل ۲۰میلیارد دلار دارند». در۱۲ تیر۹۱ حیدر مصلحی وزیر اطلاعات رژیم نیز اعتراف کرد که ۳۰درصد از ۶۵میلیارد دلار واردات کشور در سال۸۸ از طریق قاچاق وارد کشور شده اند.
به این ترتیب مشخص می گردد که قاچاقچی بزرگ و اصلی ایران، خود ولی فقیه و ایادی و گماشته ها و سپاه این رژیم است و این نمایش های کشتار روستائیان و کاسبان محروم مرزی، تنها نمایشی برای پوشاندن چهره قاچاقچی اصلی کشور است.

به یک افشاگری از یک نیروی جدا شده از اطلاعات سپاه که از اینترنت گرفته شده است توجه کنید:
«سلام. مبحث امروز ما پیرامون قاچاق مواد مخدر، توسط سپاه، و نظام جمهوری اسلامیه. ………… سپاه و نظام از سه طریق از این درآمد کسب سود میکنند. یک هماهنگی با باندهای قاچاق مواد در دنیا. و باز کردن شاهراه ایران برای ترانزیت مواد مخدر به اروپا، و گرفتن حق الزحمه و رشوه از آنها. و همراهی کردن آنها، بعضا تا لب مرز. دو: خودشان مواد را خریداری می کنند، و به اروپا انتقال می دهند و آنجا تحویل می دهند. سه: مواد را از افغانستان تهیه و یا در ایران تهیه میکنند، و در لابراتوارهای ایران و یا افغانستان تبدیل به هروئین و دیگر مواد افیونی میکنند. … بارهای چند تنی مواد مخدر بوسیله سپاه، و پلاک سپاه، و حکم مأموریت، به لب مرزها میاید و از تمام ایستگاههای بازرسی کشور عبور میکند، ولی بعضی اوقات بخاطر عدم هماهنگی مشکلاتی پیش می آید. یکی از رایجترین راه های قاچاق همین تورهای زیارتی هست. که از ترکیه به سوریه می روند و یا وارد عراق می شوند. »

پیش از این هم در مورد قاچاق سیگار اسنادو مدارک بسیاری از نقش سپاه پاسداران بعنوان ارگان اصلی قاچاق رژیم روشده بود:
سایت آفتاب مورخ سوم اردیبهشت ۸۷ که گفته میشود متعلق به آخوند روحانی است، نوشت: «سرنخ مافیای دخانیات را در یک مجمع و در دستان یکی از فرماندهان سابق نظامی یافتند. و بعد به پاسداری بهنام ”طه طاهری“ معروف به ”صالح“ یا مسعود صدرالاسلام، اشاره میکند که در اوایل دهه ۶۰ از شکنجه گران معروف بند ۲۰۹ اوین بوده و در سرکوب دانشجویان در خرداد ۷۸ هم یکی از مهره های اصلی بود. او بعداً در زمان احمدی نژاد رئیس دخانیات شد و بعد از رو شدن فضاحت رابطه اش با شرکت فیلیپ موریس نماینده سیگار مارلبرو، به سرکردگی ستاد مبارزه با قاچاق مواد مخدر گمارده شد. صدرالاسلام یکی از سرباندهای مافیای سیگار در رژیم است.
پاسدار قالیباف، در سال ۸۳ موقعی که «رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» بود، در مورد میزان قاچاق یا واردات غیررسمی کالاهایی مثل چای، انواع لوازم خانگی، قطعات خودرو، لوازم کامپیوتر، سیگار و پارچه، در مصاحبه مطبوعاتی خود اعلام کرد که سالانه حدود ۱۱میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد میشود. به گفته وی ۷۰ درصد این حجم از کالای قاچاق از مبادی رسمی (خاکی، آبی و هوایی) وارد کشور میشود. یعنی از گمرکات رسمی کشور! یعنی همان اسکله های ویژه و فرودگاههای اختصاصی سپاه پاسداران و غیره!

روزنامه حکومتی عصر ایران در۲۲مهر۹۱ نوشت:. به گفته غضنفری، وزیر صنعت و معدن رژیم «باندهای رقیب، کالاها را با ارز مرجع وارد میکنند، اما با قیمت بازار آزاد به فروش میرسانند و میلیاردها دلار به جیب میزنند»
حقیقت این است که حکومت ولی فقیه، همان دزد بزرگ است که بر سرگردنه حاکمیت نشسته با در دست گرفتن تمامی شاهرگهای اقتصاد کشور، به چپاول و غارت می پردازد.  وباندهای این قافله دزد  وارد کننده و صادر کننده و توزیع کننده مواد مخدر و انواع کالاهای قاچاق در ایران و جهان هستند.
همچنین روشن می شود که علت فقر و بیکاری در ایران، همین قافله حاکمیت است که علاوه بر همه غارت هایشان، با وارد کردن کلان کالاهای بنجل از کشورهایی مانند چین صنایع و تولیدات داخلی را منهدم کرده و میلیونها کارگر و کسبه و بازرگانان خرده پا را به خاک سیاه نشانده اند.
اما آن که هدف گلوله ها قرار می گیرد و  خونش بخاطر حمل چند لیتر نفت و یا چند حلب روغن، بر خاک می ریزد، کولبران و روستاییان محروم ایرانند.
اکنون سوال این است: قاچاقچی بزرگ، چه زمانی هدف تیر مجازات قرار خواهد گرفت؟

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *