منوچهر هزارخانی- نظر خواهی به سبک وی ـ اْ ـ ای و بی بی سی

February 11, 2012

یک بنگاه سخن پراکنی معروف ، که من برای تظاهر به بی طرفی نامش را ذکر نمی کنم. در صدر اخبار (ضبط شده) روز جمعه اش (۱۰ دسامبر) گفت که دو مقام ارشد دولتی آمریکا که نخواستند


نامشان فاش شود، به شبکه تلویزیونی ان بی سی گفته اند که ترور دانشمندان ایرانی با حمایت و طراحی موساد و توسط سازمان مجاهدین خلق اجرا می شود، یکی از آنها گفته تمام پیش فرضهای قبلی درباره نقش این سازمان در ترورها درست است . کلیه مقاماتی که با ان بی سی صحبت کرده اند، نقش آمریکا را نفی کرده اند. مقام های انتظامی آمریکایی به ان بی سی گفته اند که سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۹۹۴ با رمزی یوسف، طراح بمب گذاری سال ۹۴ برجهای مرکز تجارت جهانی ائتلافی تشکیل داده اند و در ژوئن همان سال رمزی یوسف یک بمب ۵ کیلویی در اختیار سازمان مجاهدین قرار داده و آنها این بمب را در حرم امام رضا منفجر کرده اند…
خبر نقل شده توسط آن بنگاه هم از این مفصل تر است و هم خنده دارتر. اما برای این که مضحک بودنش جدی بودن این ”نظرخواهی” را تحت الشعاع قرار ندهد، به ذکر نکات عمده اش بسنده کردم.
حالا ، شما فکر می کنید چرا آمریکاییها این ”خبر” را بیرون داده اند :
۱ ـ برای این که به آن عده از شخصیتهای مشهور ولی غیر دولتی آمریکایی که برای دفاع از حقوق اشرفیها در همه کنفرانسهای بین المللی در کنار مجاهدین هستند و بر مسئولیت دولت خودشان در این ماجرا انگشت میگذارند ، بفهمانند که هیأت حاکمه از رفتار آنها ناراضی است ، زیرا بیم آن می رود که در صورت ادامه این رفتار و آن سخنرانی های آتشین ، موضوع سازمان مجاهدین و قرارگاه اشرف به یک مسأله انتخاباتی آمریکا مبدل شود.
۲ ـ برای این که به مجاهدین اخطار کنند که باید آشی را که مالکی و کوبلر برایشان پخته اند، تا ته سر بکشند ، چون چنین است خواست ارباب بی مروت دنیا .
۳ ـ به ساندیس خوران آمریکایی تبار و ایرانی تبارشان ، برای لجن مال کردن مجاهدین چراغ سبز نشان بدهند.
۴ ـ همه اینها با هم
بعد هم بگویند به نظر شما چرا آن بنگاه سخن پراکنی ”سرخط خبرهایش را با این خبر” شروع کرد:
۱ ـ برای این که در آستانه سالروز انقلاب شکوهمند اسلامی ، خطبه اول نماز جمعه را قبل از آخوندها بخواند
۲ ـ برای این که انتقادات آبکی اش را به حکومت آخوندها از بابت مزاحمتهایی که برای خانواده کارمندان آن بنگاه در ایران ایجاد کرده اند، با تهمت زدن به مجاهدین ”بالانس” کند.
۳ ـ برای تحکیم وحدت حوزه و بنگاه ، که از زمانهای گذشته به رغم تمام فراز و نشیبها ادامه داشته و در عصر سلطنت آخوندی هم اساسا مجاهدین پرداخت کننده بهای این همزیستی بوده اند.
۴ ـ هیچ کدام . فقط برای پاسخگویی به مسئولیت اطلاع رسانی ؛ برای این که خبر مهم ، درست ، موثق و از صافی رد شده ، که از ترس تروریستها کسی جرات پخش آن را ندارد ، به اطلاع مردم دنیا برسد.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *