بیانیه 3 تشکل دانشجویی ،دانشگاه آزاد تبریز

January 3, 2009

مهندس وحید شیخ بگلو را آزاد کنید
ماهها پیش با صدور بیانیه ، نسبت به اوضاع خفقان جامعه تذکر دادیم و از گسترش دامنه‌ی این فضای پلیسی ابراز نگرانی نمودیم .


آن روزهای تابستانی دانشجویان دانشگاه تبریز ،تعطیلات خود را در بازداشتگاههای اداره اطلاعات به سر‌می‌بردند. آنها بعد از گذشت زمان نه چندان کوتاه ،طعم زیبای آزادی را چشیدند . اما آنچه که در دوران حبس کشیدند ،بسیار حیرت آور است . در حالی که همواره شکنجه زندانیان ،از سوی مسئولین تکذیب و تقبیح می‌شود ،اما متاسفانه این دانشجویان کلکسیونی از شکنجه‌های جسمی و روحی را متحمل شده بودند. گرچه دانشجویان دانشگاه تبریز آزاد شدند ،اما گویی این قصه سر دراز دارد….
کمی نزدیکتر می‌آییم . بیش از ده روز است که از مهندس وحید شیخ بگلو ،دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه خودمان -دانشگاه آزاد تبریز –خبری نداریم.
عصر روز چهارشنبه 4دی ماه در حالیکه وحید شیخ بگلو در منزل به سر می‌برده است ،مامورین اداره اطلاعات ایشان را به شکلی غیرمتعارف به دم در فرا می‌خوانند و بدون هیچگونه اطلاعی ،ایشان را به مکانی نامعلوم منتقل می‌کنند .
وی تا کنون موفق به ملاقات با خانواده و یا وکیل نشده است و حتی از مکان نگهداری وحید اطلاعات دقیقی در دسترس نیست .وی از فعالین با سابقه هویت خواه دانشگاه، عضو اسبق شورای مرکزی و عضو تاثیرگذار فعلی تشکل آرمان می‌باشد .
وی در حالی دستگیر شده است که در حال دفاع از پایان نامه خویش می‌باشد و این روزها آخرین مهلتهای وی برای ارائه پایان نامه می‌باشد .او اگر در اسرع وقت آزاد نشود ،صدمات جبران ناپذیری را در عرصه تحصیل متحمل خواهد شد. متاسفانه فشار بر فعالین اجتماعی و دانشجویان در سالهای اخیر جدی‌تر شده است و صدها دانشجو و فعال اجتماعی مکررا مجبور به پرداخت هزینه‌ی فعالیتهایی که برای اعتلای جامعه انجام می‌دهند،شده‌اند و صد افسوس که دایره‌ها و خطوط قرمز روزبه روز تنگ‌تر می‌شوند و با ادامه چنین روندی روزهای سخت‌تری نیز در راه خواهند بود .
اما مسئله‌ای که تاکنون درک نشده اینست که دانشجویان و فعالین اجتماعی اگر در وضع موجود به فعالیت خود ادامه می‌دهند،تمام تهدیدات را به جان خریده‌اند و با عشق به ایمانشان بلای عشق به وطن ،آزادی و انسانیت را در ذره –ذره وجودشان احساس می‌کنند . اگر وحید محبوس می‌شود ،هرگز تفکر وحید و هرکسی که به خاطر اندیشیدن سرکوب می شود در چارچوب زندان نخواهد ماند و در جسم صدها دانشجو ظهور خواهد کرد .
تشکلهای دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز ضمن تقبیح دستگیریهای خودسرانه ،اعمال هرگونه فشارهای مادی و معنوی ،شکنجه و سایر اعمال غیرقانونی در دوران حبس را محکوم نموده و خواستار آزادی هر چه سریعتر مهندس وحید شیخ بگلو می‌باشند و دستگیری وی را تسویه حساب با تمامی دانشجویان منتقد، بالاخص دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز دانسته و در صورت ادامه دار بودن حبس وی، خاموش نخواهند نشست.
انجمن اسلامی دانشگاه آزاد تبریز
کانون وحدت دانشگاه آزاد تبریز
تشکل آرمان دانشگاه آزاد تبریز

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *