ارجاع پرونده اتمی جمهوری اسلامی به شورای امنیت ملل متحد اجتناب ناپذیر است

دی ۲۰, ۱۳۸۴

رژیم جمهوری اسلامی اعلام کرده است که فعالیت های مربوط به تحقیقات هسته ای را روز سه شنبه ۲۰ دی ۸۴ دوباره از سر می گیرد. به گزارش ایسنا، محمد سعیدی معاون سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی اعلام کرد که با حضور بازرسان آژانس بین المللی اتمی، در محل‌هایی که مربوط به تحقیقات سوخت هسته‌ای درخواست شده از سوی ایران بوده است، فعالیت‌های تحقیقاتی آغاز شد. فرد نامبرده در ایرنا نیز تاکید کرد که فعالیتهای تحقیفاتی رژیم محدود و محصور به مکان خاصی نیست، بلکه در همه مراکزی که از قبل به آژانس بین المللی اعلام کرده بودیم، فعایتهای خود را انجام می دهیم.

نظام حاکم بر ایران در عرض ۱۸ سال گذشته همواره فعالیتهای تحقیقاتی هسته ای و دستیابی به بمب اتمی را مخفیانه انجام داده است.اعلام صریح و رسمی آغاز فعالیتهای اتمی در اصفهان و نطنز در روز سه شنبه ۲۰ دی ۸۴ یکبار دیگر به صراحت نشان می دهد که رژیم جمهوری اسلامی بر خلاف قول و قرارهای خود با کشورهای اروپایی طرف مذاکره هسته ای، با زیر و پا گذاشتن آشکار مقررارت و پیمانهای بین المللی منع گسترش سلاحهای اتمی و کشتارجمعی سازمان آژانس جهانی در لجاجت خود برای رسیدن به جنگ افزارهای اتمی به هر قیمت پافشاری می نماید. این در حالی است که پنج کشور عضو دایم شورای امنیت با ارسال پیامی از رژیم خواسته بودند درباره تصمیم به از سرگیری تحقیقات در زمینه سوخت هسته ای بازنگری و خودداری کند.

حزب سبزهای ایران ادامه کنونی مذاکرات اتمی روسیه و یا چین و همچنین اتحادیه اروپا را با رژیم مذهبی فاشیستی حاکم بر ایران و هم چنین چشم انداز بحث و گفتگو درباره وضعیت پرونده هسته ای ملایان تهران در نشست آینده شورای حکام در ماه مارس ۲۰۰۶ را پیشاپیش کاملا شکست خورده ارزیابی می کند و از جامعه جهانی و احزاب سبز در کشورهای مختلف و نیروهای سیاسی مبارز و آزادیخواه ایرانی در خواست می کند، کهبرای جلوگیری از احتمال حمله نظامی به ایران و تحقق راه حل مردمی و دموکراتیک برای تغییر رژیم جمهوری اسلامی، جهت ارجاع پرونده اتمی رژیم به شورای امنیت، نقض حقوق بشر، تخریب محیط زیست، صدور بنیادگرایی و تروریسم به منطقه و تجاوز به حقوق مردم و دخالت در امور و مسائل عراق و اظهارات تهدیدآمیز احمدی نژاد مبنی بر نابودی مردم و کشور اسرائیل،توسط جمهوری اسلامی، بطور عاجل و جدی اقدامات سیاسی لازم را بعمل آورند.
حزب سبزهای ایران
۲۰ دی ۸۴

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *