به نام سبز و محیط زیست، به کام فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران

اسفند ۲۵, ۱۳۸۷

گردهمایی طرفداران مماشات با رژیم ایران در پارلمان اروپا

تعدادی از حامیان مماشات با رژیم جمهوری اسلامی در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۰۹ در پارلمان اروپا در شهر بروکسل گردهم خواهند آمد تا در کنفرانسی با استفاده ابزاری ازمقوله محیط زیست و جنبش سبز، در باره آینده رابطه اروپا با رژیم حاکم بر ایران سخنرانی کنند.

برخی از افراد شرکت کننده در این کنفرانس از جمله برگزار کننده آن “آنجلیکا بر” از چهره های شناخته شده در دفاع از جمهوری اسلامی هستند. خانم “بر” بارها در موارد گوناگون حمایت آشکار خود در زمینه های گوناگون منجمله از پروژه هسته ای رژیم که آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا نگرانی خود از برنامه های نظامی این رژیم را اعلام کرده است، حمایت کرده است. روزنامه حکومتی آفتاب در تاریخ ۲ دی ۱۳۸۶ از قول “آنجلیکا بر” می نویسد، ” بارها اعلام کرده ام که ایران هیچ فعالیت نظامی را با برنامه های هسته ای خود دنبال نمی کند و به پیمان منع گسترش سلاحهای هسته ای نیز پایبند بوده است.” روزنامه آفتاب در ادامه می نویسد، “وی همچنین از این نهادها خواست به شایعات بی اساس در قبال برنامه هسته ای کشورها اهمیتی ندهند.” (۱)

امیر مومبینی یکی دیگر از طرفداران مماشات با جمهوری اسلامی و از هواداران خاتمی و دو خرداد است که در اطلاعیه کنفرانس با عنوان گرداننده کانون مجهول الهویه سبزهای ایران در سوئد از او یاد شده است. فرد ذکر شده عضو شورای مرکزی اتحاد جمهوری خواهان توده-اکثریتی است. حزب سبزهای ایران در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۲ طی اطلاعیه ای جریان کانون سبزهای ایران در سوئد که تنها برای دادن اطلاعیه به نفع خاتمی در آن زمان درست شده بود را افشا کرد. مومبینی به نام کانون سبزهای ایران در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۲ طی اطلاعیه ای نوشته بود: “کانون سبزهای ایران از دولت آقای خاتمی و نیروهای اصلاح طلب خواهان جمهوری در نهادهای جمهوری اسلامی درخواست می کند با توجه به خطرات مرگباری که کشور ما را از هر سو تهدید می کند از این ابتکار نیک و بهنگام بین المللی حمایت کنند و تلاشهای اصلاح طلبانه ی خود را با آن هماهنگ سازند.” (۲)

علی فتح الله نژاد فرد دیگری که در اطلاعیه برگزاری کنفرانس از او به عنوان کارشناس امور سیاسی نام برده می شود از اعضای “بسیج علیه تحریم و دخالت نظامی در ایران- کاسمی” است. (۳)

کاسمی که نقش لابی گری برای جمهوری اسلامی را دنبال می کند، در تمامی زمینه هایی که به کاهش تحریمهای بین المللی مربوط می شود، دخالت کرده و با باصطلاح بسیج نیروهای ضد جنگ و چپ در سطح جهانی به کمک فاشیسم مذهبی می شتابد.(۴)

علی فتح الله نژاد همچنین در سال گذشته فعالانه نمایندگی کاسمی در آلمان را به عهده داشته است و با مطالب یهود ستیزانه خود در نشریات خارج کشوری رژیم، سرسپردگی خود را به جمهوری اسلامی آشکارا به نمایش گذاشته است. (۵)

حزب سبزهای ایران تلاشهای فراکسیون سبزهای آلمان در پارلمان اروپا برای پیشبرد سیاست مماشات با دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران را محکوم می کند. همانگونه که یوشکا فیشر رهبر حزب سبزهای آلمان با سیاست مخرب گفتگوی انتقادی در زمانی که تصدی وزرات خارجه این کشور را بر عهده داشت، جمهوری اسلامی را به بمب اتم نزدیکتر کرد، خانم “آنجلیکا بر” نیز با اینگونه کنفرانسها برای سرپوش گذاشتن بر نقض حقوق بشر در ایران و دستیابی رژیم به بمب اتمی تقلا می کند. بدون تردید گردهم آوردن تعدادی مماشات چی و طرفدار رژیم  تحت نام کارشناس دردی از مشکلات لاعلاج جمهوری اسلامی را درمان نخواهد کرد. حزب سبزهای ایران اعلام می کند که جمهوری اسلامی مسبب تخریب فزاینده محیط زیست ایران است. وظیفه اصلی و فوری هر دوستدار محیط زیست ایران است که در جهت توقف برنامه اتمی رژیم که تنها و تنها در جهت دستیابی به تسلیحات هسته ای است، بکوشد. هرآنکس که مماشات با جمهوری اسلامی را تبلیغ می کند، نقض حقوق بشر در ایران را تایید می کند و خواهان تخریب محیط زیست ایران است.

حزب سبزهای ایران

۲۵ اسفند ۱۳۸۷

۱-http://www.aftab.ir/news/2007/dec/23/c1c1198412337_politics_world_european_parleman.php

۲-http://www.iran-e-sabz.org/bayanie/etela87.html

۳-http://www.campaigniran.org/casmii/?q=node/6005

برای اطلاع از چگونگی تشکیل کاسمی به این مطلب مراجعه کنید:

۴-http://iranianlobby.com/page1.php?id=4

۵-http://www.payvand.com/news/08/jun/1037.html

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *