نامه سرگشاده دکتر کاظم موسوی به خانم دکتر آنگلا مرکل در باره گروگانهای آلمانی ایرانی تبار

آذر ۶, ۱۳۹۹
Image may contain: 2 people, closeup, text that says 'FREE NAHID'

ناهید تقوایی و دکتر آنگلا مرکل

دکتر آنگلا مرکل گرامی،

همانگونه که مطلعید تاکنون چهار انسان بیگناه به جرم جاسوسی برای آلمان در زندان مخوف اوین که مشهور به مرکز شکنجه است، در اسارت هستند.

ناهید تقوایی، ایرانی-آلمانی، جمشید شارمهد، ایرانی-آلمانی، مسعود مصاحب، ایرانی-اتریشی، و یک انگلیسی ایرانی تبار بنام شهرام شیرخانی هم اکنون در اوین حضور دارند. به دو نفر آخر همچنین اتهام جاسوسی برای اسرائیل  در ارتباط با آلمان زده شده است.

رژیم ایران در مدت ۴۲ سال گذشته همواره به گروگانگیری مشغول بوده است. بازداشتهای خودسرانه، شکنجه، قطع اعضاء بدن و اعدامهای روزمره در جمهوری اسلامی امری عادی محسوب می شود. قساوتهای پی در پی جاری به همراه فساد مالی، کشور ایران را به مرز تباهی اقتصادی و اخلاقی کشانده است.

سیاست تعامل و مماشات آلمان نسبت به ایران همچنان ادامه دارد. حضور جاسوسان جمهوری اسلامی در آلمان که از پوشش سفارت و کنسولگریها، مراکز فرهنگی و مذهبی بهره می برند و به ایجاد رعب و وحشت در میان اعضای اپوزیسیون تبعیدی و متعاقبا ترور آنها می‌پردازند، مشوقی برای اخاذی رژیم از طریق سیاست گروگانگیری است.

خانم مرکل عزیز،

تهران در حال حاضر یک جنگ روانی را برای ایجاد فشار بر دولت فدرال آلمان براه انداخته تا با استفاده از نفوذ خود دیپلمات زندانی جمهوری اسلامی، اسدالله اسدی که هم اکنون در بلژیک بجرم تروریسم محاکمه می شود را آزاد کند.

از نظر دولت مستقر در تهران، آلمان در وهله اول مسئول بازداشت اسدی و تحویل او به دستگاه قضایی بلژیک است. سخنگوی وزارت خارجه ایران، سعید خطیب زاده در تاریخ ۲۱ نوامبر گفت: “دولتی که معاهده دیپلماتیک را نقض کرده و نقش موثری در دستگیری دیپلمات ایرانی داشته که معنی زیر پا گذاشتن تمامی معاهدات بین المللی را می دهد، دولت آلمان است. او خودش یک روند اشتباه را با اعلام اخطار برای مسافرت به ایران در پیش گرفته است.”

هرگونه توافق با رژیم تروریستی به منزله حمایت از ادامه گروگانگیری در آینده که شامل آلمانی ها هم خواهد بود، محسوب می شود. تنها راه برخورد با آیت الله های ایرانی، اعمال فشارهای مداوم بر آنها برای رها کردن گروگانهاست.

فریبا عادلخواه، یک فرانسوی ایرانی تبار، نازنین ساغری رتکلیف، زندانی بریتانیایی ایرانی تبار، و احمد رضا جلالی، پروفسور ایرانی-سوئدی نیز در حال حاضر در ایران گروگان هستند. همسر آقای جلالی دیروز اعلام کرد که او طی روزهای اخیر به سلول انفرادی برای اعدام زودهنگام بجرم جاسوسی برای “رژیم صهیونیستی” منتقل شده است.

کایلی مور- گیلبرت، محقق استرالیایی-انگلیسی که به جرم جاسوسی برای اسرائیل در گروگان ایران بود در تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰ با سه عضو سپاه تروریستی قدس بنامهای سعید مرادی، محمد خزایی و صداقت زاده که سوابق جنایی داشتند، معاوضه شد. آنها در سال ۲۰۱۲ در بانکوک توسط نیروهای امنیتی تایلند که قصد حمله به دیپلمات اسرائیلی را داشتند، دستگیر شده بودند. این تبادل متاسفانه عاملی برای گروگانگیریهای آتی خواهد بود.

تا زمانی که رژیم اسلامی ایران بطور جدی مورد مواخذه قررا نگیرد، توسط غرب یا آلمان حمایت شود و در قدرت بماند، رهبران این رژیم بطور خستگی ناپذیر به دنبال پروژه اتمی و موشکی خواهند بود و گروگانگیری، ترور، شکنجه، اعدام و یهود ستیزی را بی وقفه ادامه خواهند داد. تنها پادزهر و راه مقابله با این سیاستها توقف فوری سیاست مماشات با آنها و حمایت قوی از دمکراسی، جنبش آزادیخواهانه مردم و حقوق بشر در ایران است.

دکتر کاظم موسوی، سخنگوی حزب سبزهای ایران در آلمان

Share Button

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *