محیط زیست در هفته گذشته – ۲۹ بهمن

اسفند ۱, ۱۴۰۱

Image

علی کریمی فیروزجایی، نماینده مردم بابل در مجلس رژیم: “سطح جنگل‌های شمال از ۳میلیون و ۲۰۰هزار هکتار به ۲میلیون هکتار کاهش یافت که زنگ خطر را در کشور به صدا در آورد.”


ناسا در آبان ماه امسال ابر ۵ کیلومتری گاز متان را بر فراز تهران گزارش کرد، زاکانی شهردار تهران با تمسخر گفت: “همه چیز ناسا دروغ است و این موضوع هم دروغ خواهد بود.”

امروز معاون هماهنگی #محیط_زیست اعتراف کرد: “این سازمان تولید گاز متان در مرکز دفع زباله آرادکوه را تأیید می کند.”
لینگ گزارش ما در ۱۹ آبان ۱۴۰۱
 و لینک اعتراف معاون هماهنگی امور استان‌های سازمان حفاظت محیط زیست:
https://t.co/NCzmGXlX1o

Image

۲۸ بهمن ۱۴۰۱ – نشت مواد نفتی از لوله های شرکت مارون موجب آلودگی اراضی کشاورزی و محوطه روستاهای شرق اهواز شده است و هیچ اقدامی از سوی هیچ مرجعی در جهت کنترل آلودگی نفتی بعمل نیامده است.

کامنت آقای حافظ فاظلی: این نشتی ها برای تصاحب اراضی است هر وقت زمینی را میخواهند تصاحب کنند و با مخالفت صاحب ملک که اکثراً عرب هستند مواجه میشوند از این حربه استفاده میکنند این اولین بار نیست در روستای مراونه، برومی ، زمینهای پشت شرکت کربن ، پاداد، ……… شاهد این نشتی ها بوده ایم.


۲۷ بهمن ۱۴۰۱ – نه تنها #مازوت می‌سوزانند، بلکه میزان گوگرد آن ۷ برابر استاندارد است.

مدیرعامل نیروگاه رجایی قزوین”میزان گوگرد موجود در سوخت مازوتی که تحویل نیروگاه می‌شود، طبق استاندارد باید زیر نیم درصد باشد، اما در حال حاضر میزان این گوگرد ۷ برابر میزان استاندارد است.”


 

Image

۲۶ بهمن ۱۴۰۱ – چیزی به نام #دریاچه_ارومیه باقی نمانده است. شوره‌زاری بیش نیست. ۸ سال ستاد احیا براه انداختند.
بودجه گرفتند و هزینه کردند. سال ۱۳۷۵، ۳۳ میلیارد متر مکعب آب داشت اکنون در زمستان به کمتر از یک میلیارد متر مکعب آب رسیده است. تا تابستان احتمالا خشک خواهد شد و سپس بادهای نمک به هر سو.

Image

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ – ۵۰  درصد تالاب‌های کشور دارای پتانسیل غبارخیزی کاهش آب ورودی به آن‌ها از منابع آب حوضه #تالاب، تصرفات و تغییر کاربری‌های غیرمجاز، ورود انواع آلاینده‌های بیولوژیک، شیمیایی صنایع و رسوبات ناشی از فرسایش خاک حوضه، طرحهای پتروشیمی، پالایشگاه و … از جمله عوامل خشکی تالابهاست.


Image

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ – سد #چم‌شیر آبگیری شد. عکسهای منتشر شده توسط کاوه مدنی، نشان می‌دهد که علیرغم انقادات و اعتراضات فعالین و متخصصان #محیط_زیست، سد چم‌شیر در استان کهگیلویه و بویراحمد آبگیری شده است. این در حالیست که علی سلاجقه رئیس باصطلاح محیط زیست رژیم نیز ظاهرا با این امر مخالف بود.

Image

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ – معاون سازمان حفاظت #محیط_زیست رژیم: در حوزه منابع زیستی نظیر آب، خاک و هوا هم‌اکنون بیش از ۱۵۰ هزار واحد صنعتی و خدماتی در کشور فعال هستند که یا جزو آلاینده‌ها محسوب می‌شوند یا عناصری به هوا وارد می‌کند یا موجب آلودگی خاک از طریق #پسماند و فاضلاب‌ها می‌شوند.

Image

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ – سپاه پاسداران پس از خشکاندن تالاب هورالعظیم برای حفر چاههای نفت، اکنون با حفر ۳۵ چاه جدید در میدان نفتی سهراب به جنایت علیه #محیط_زیست منطقه ادامه میدهد.

۲۵ بهمن ۱۴۰۱ – برای آندسته از دوستداران #محیط_زیست که میپندارند از سلاجقه آبی برای محیط زیست گرم میشود.

سلاجقه: “دشمنان فکر کردند که این ملت از انقلاب و آرمان‌های آن فاصله گرفته است و جوانان و به ویژه دهه نودی‌ها و هشتادی‌های ما نسبت به نظام و شهدا و اندیشه‌های تابناک امام(ره) و رهبری فاصله 

گرفته اند اما تیر آنها به سنگ خورد. پروژه‌های افتتاح شده توسط دولت سیزدهم است بعد از انقلاب بی سابقه بوده است.” احتمالا منظور رئیس باصطلاح محیط زیست رژیم، آبگیری سد #چمشیر ، مازوت سوزی، خشکاندن تالابها و … است.
Share Button

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *