شناسایی انبوه گاز متان بر فراز تهران توسط ناسا و واکنش زاکانی

آبان ۱۹, ۱۴۰۱

هفته پیش ناسا طی کزارشی اعلام کرد که بر طبق داده‌های دستگاههای پیشرفته در شناسایی گاز متان به مثابه یکی از مهمترین گازهای گلخانه‌ای که بیشترین مشارکت را در تغییرات اقلیمی و گرمایش جوی کره زمین دارد، یک توده ابر ۵ کیلومتری را بر فراز تهران تشخیص داده است.

این گزارش که وسیعا در خبرگزاری‌ها و مطبوعات بین المللی منتشر شد، با واکنش مضحک علیرضا زاکانی، شهردار تهران مواجه شد. زاکانی در جمع خبرنگاران با صراحت اعلام کرد: “در این ارتباط هیچ گزارشی دریافت نشده که البته همه چیز ناسا دروغ است و این موضوع نیز دروغ خواهد بود.”

با تکذیب و دروغ خواندن همه چیز ناسا، سازمان فضایی آمریکا که دارای پیشرفته‌ترین تکنولوژی در امور فضایی است، شهردار تهران درونمایه رژیمی عصر حجری که او شهردار پایتختش است را به نمایش گذاشت. البته علاوه بر زاکانی، سازمان باصطلاح محیط زیست رژیم نیز تاکنون در این باره سکوت کرده است.

قابل ذکر است که نقش مجتمع آراد کوه در جنوب تهران که محل دفن پسماند و زباله پایتخت است منبع اصلی تولید این گاز خطرناک گلخانه‌ای است. سالهاست که فعالین محیط زیست نسبت به مدیریت صحیح دفع پسماند و زباله‌های جمع شده در آراد کوه هشدار داده‌اند اما کنترل مافیای سپاه پاسداران بر آنچه که اقتصاد سیاه (قرارداد میلیاردی جمع‌آوری زباله و دفن پسماند) نامیده می‌شود، با هدف تولید بیشترین سود حاصله برای سرداران دست اندرکار سپاه، مانع از هرگونه مدیریت صحیح زیست محیطی در آراد کوه شده‌اند.

Share Button

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *