سلاجقه دروغ می‌گوید

خرداد ۸, ۱۴۰۲

Image

رئیس محیط زیست رژیم در مقابل اعتراضات فعالان زیست محیطی و اهالی منطقه در دیدار از نظنز ظاهرا بر علیه معدن کاوی سخن گفت و از حفاظت کوه در برابر پروژه‌های صمت سخن راند.

کوه و منطقه کرکس طی سالهای اخیر بشدت مورد تهاجم معدن کاوان و پروژه‌های تخریب قرار گرفته است. این همان باصطلاح حافظ محیط زیست است که به ظاهر مخالف آبگیری سد چمشیر بود و از توسعه مناطق اطراف تالاب شادگان انتقاد می‌کرد. هم پروژه مخرب آبگیری سد چمشیر انجام شد و هم همین شخص در سفر رئیسی جلاد به جنوب از طرح ساخت و ساز پیرامون تالاب که عملا تیر خلاص به خود تالاب و بر علیه ساکنان عرب منطقه است دفاع کرد.

۶۰ پروژه معدن کاوی از سال‌ها پیش به جان کرکس افتاده ند که از این تعداد ظاهرا ۳۹ معدن در منطقه حفاظت شده قرار دارند. کرکس این منبع حیات بخش و یکی از مهمترین و بزرگترین منابع آب شیرین اصفهان ذره ذره در حال نابودی است. کرکس سالانه ۲ میلیارد مترمکعب آب شیرین تولید می‌کند.

این ارتفاعات در جنوب غرب شهرستان نطنز و در جوار منطقه کویری موجب تعدیل آب و هوا و ایجاد چشمه ها و روان آب های پایداری بوده اما حالا آب این چشمه ها و جوی ها به شدت تحت تاثیر فعالیت این معادن کاهش یافته، زیست بوم منطقه به شدت متاثر از گرد و غبار این معادن شده و منظر روستاها و این کوهستان یگانه در منطقه مرکزی استان اصفهان تخریب و از چهره طبیعی خارج شده است.

Share Button

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *