بازی بایرن مونیخ با عربستان بدتر است یا سفر هیات پارلمانی آلمان به تهران

بهمن ۸, ۱۳۹۳

دکتر کاظم موسوی، ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵

قرار است یک هیات بلند پایه پارلمان آلمان در روز ۲۱ ژانویه راهی تهران شود و با علی لاریجانی رئیس مجلس، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست و شهیندخت مولارودی معاون روحانی در امور زنان دیدار کند. کلادیو روت، عضو حزب سبزهای آلمان و نایب رئیس پارلمان آلمان چهره شناخته شده ای در عرصه سیاست مماشات با فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران است. کارنامه سیاسی خانم روت مملو از حمایت از زد و بندهای سیاسی و بازرگانی با جمهوری اسلامی و حمله به اپوزسیون رژیم بوده است.

اینبار خانم روت به بهانه گفتگو با اقلیتهای مذهبی و زیست محیطی در توجیه سفر هیات آلمانی به ایران برای باصطلاح رایزنی در باره نجات دریاچه ارومیه عازم تهران می شود. ظاهرا در برنامه خانم روت که برای مطبوعات ایران ارسال شده و وسیعا مورد استفاده دستگاه تبلیغاتی رژیم قرار گرفته، دیدار از دریاچه ارومیه نیز منظور گشته است. خانم کلادیو روت خوب می داند که سازمان حفاظت از محیط زیست در ایران و رئیسش کارایی زیست محیطی نداشته و فقط نقش تزئینی دارند، بخصوص در دولت روحانی که تنها در جهت تبلیغات بین المللی برای شکستن تحریمهای سازمان مللی بکار می رود.

جالب اینجاست که در همین زمان تیم فوتبال بایرن مونیخ در راه بازگشت از قطر به عربستان سعودی رفت و با یک تیم باشگاهی در این کشور بازی دوستانه ای انجام داد. این عمل با مخالفت شدید کریستف اشترسر مسول حقوق بشر دولت آلمان و چند تن از سیاستمداران آلمانی در پارلمان آلمان همچون داگمار فرایتاگ از حزب سوسیال دموکرات مواجه شد. علت مخالفت این عضو پارلمان آلمان وجود نقض حقوق بشر در عربستان و مثال آن حکم شلاق یک بلاگر است که تاکنون دوبار در اثر اعتراضات جهانی به تعویق افتاده است.

این در حالی است که رژیم ایران در میان کشورهای منطقه و جهان در زمینه  نقض حقوق بشر از صدرنشینها است و در ایران تاکنون نویسندگان و بلاگرهای ایرانی همچون ستار بهشتی یا بقتل رسیدند یا به زندانهای طویل المدت محکوم شده اند. در ۲ مهر ماه سال جاریدکتر محسن امیر اصلانی دکتر روانشناس ۳۷ ساله تنها به جرم زیر سوال بردن داستان یونس پیغمبر اعدام شد. از آن جالبتر اینکه رژیم همزمان با ورود هیات پارلمانی آلمان به تهران ۵ زندانی را در زندان عادل آباد شیراز به دار می آوزید بدون آنکه مورد اعتراض کلودیا روت و هیات پارلمانی آلمان قرار گیرد.

در این سفر کلودیا روت را داگمار وهرل از حزب اتحاد سوسیال مسیحی و اشتفان ربمن از حزب سوسیال دموکرات همراهی می کنند.

جا دارد که هموطنان ما در نقاط مختلف جهان مراتب اعتراض خود را به سفر هیات پارلمان آلمان به ایران از طریق ایمیل به گوش رئیس مجلس این کشور برسانند:

norbert.lammert@bundestag.de

 

Share Button

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *