بازوی سیاسی حزب الله نیز در لیست تروریستی آلمان قرار گرفت

اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۹

واکنش‌‌های جهانی به اقدام آلمان در شناسایی حزب الله لبنان به عنوان ...

وزیر کشور آلمان فدرال، هورست زهوفر، در روز پنجشنبه ۳۰ آوریل، بازوی سیاسی حزب الله لبنان وابسته به جمهوری اسلامی را یک نیروی تروریستی نامید و فعالیتهای این حزب را در کشور آلمان ممنوع اعلام کرد. پیشتر، بازوی نظامی حزب الله در این کشور و در اتحادیه اروپا در لیست تروریستی قرار گرفته بود.

بنا بر گزارشات سازمان امنیت آلمان، تاکنون تعداد ۱۰۵۰ عضو حزب الله در این کشور اقامت داشته و در فعالیتهای سازماندهی تروریستی, کلاهبرداری و پولشویی و نیز جمع آوری مخفیانه کمک مالی و خرید و فروش مواد مخدر برای تامین مخارج و هزینه های حزب الله لبنان مشغول بکار بوده‌اند.

در یک حرکت غافلگیرانه که از صبح زود پنجشنبه توسط پلیس ویژه آغاز شد، مراکز و بنیادهای شناخته شده حزب الله در شهرهای برلین، مونستر، برمن و چند شهر دیگر مورد تفتیش قرار گرفت و از تعدادی افراد وابسته به این گروه باز جویی به عمل آمد. تاکنون از بازداشت شخص یا اشخاصی در این رابطه گزارش منتشر نشده است.

هر ساله اعضا و سمپاتهای حزب الله بطور وسیع در تظاهرات ضد اسراییلی روز قدس که توسط جمهوری اسلامی در برلین تدارک دیده می شود، شرکت می‌کنند.

فعالیتهای حزب الله لبنان که طی سالهای اخیر با اعتراضات گسترده در جامعه آلمان روبرو بود، توانست در کنف سیاست مماشات آلمان نسبت به جمهوری اسلامی به فعالیتهای خود ادامه دهد. نامگذاری بازوی سیاسی حزب الله در لیست تروریستی، ضربه ای بزرگ به سیاستهای تروریستی حکومت ایران محسوب می شود، بخصوص در شرایطی که قیام مردم لبنان علیه حزب الله در پایتخت و دیگر شهرهای این کشور همچنان در جریان است. قرار گرفتن حزب الله در لیست تروریستی آلمان در شرایط کنونی با توجه به اینکه جمهوری اسلامی هم پیمان درجه یک آلمان در اروپاست، حائز اهمیت می باشد و بی شک به نفع جنبش سراسری سرنگونی خواه در داخل ایران خواهد بود.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران در اولین گزارش خود در این باره نوشت: “آلمان در حالی حزب‌الله را در لیست سازمانهای تروریستی قرار داده است که سال گذشته ۲۰۱۹ «نیلسن آنن» معاون وزارت امور خارجه آلمان در مصاحبه‌ای با هفته‌نامه اشپیگل اعلام کرده بود که برلین قصد ندارد شاخه سیاسی حزب‌الله لبنان را در فهرست «سازمانهای تروریستی» قرار دهد.»

امسال بنا بود که عوامل ایرانی و لبنانی و دیگر طرفداران رژیم در آلمان، روز قدس را در ۱۶ ماه مه در برلین برگزار کنند. سیاستمداران و دستگاه قضایی برلین و آلمان می‌بایست پیشتر از این واقعه، راهپیمایی روز قدس که در ان طبق معمول ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر شرکت می کنند را بخاطر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع کنند. اما در ارتباط با قرار گرفتن حزب الله در لیست تروریستی آلمان، امروز سازمان های شیعی برگزار کننده روز قدس، خود تظاهرات مذکور را لغو کردند.

قابل ذکر است که برای لغو قانونی تظاهرات قدس شکایتی به دادگاه برلین ارایه شده بود. همچنین اتحاد نیروهای ضد فاشیستی برلین علیه روز قدس و نیز اتحاد متشکل از نیروهای میانه بر علیه روز قدس هریک تظاهرات جداگانه ای را بر علیه روز قدس در روز ۱۶ مه برنامه ریزی کرده بودند.

بعید است که قرار گرفتن حزب الله لبنان در لیست تروریستی دولت آلمان، ویروس بنیادگرایی جمهوری اسلامی در برگزاری روز قدس را برای همیشه از میان ببرد. تا زمانی که سیاست مماشات ادامه دارد و جمهوری اسلامی در ایران در قدرت باشد و اقداماتی همه جانبه و موثر علیه تفکر و اعمال یهودستیزانه در متن جامعه آلمان صورت نپذیرد، فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران قادر خواهد بود به پروپاگاندای روز قدس در آلمان ادامه دهد.

حزب سبزهای ایران در طی سالیان متمادی در افشای فعالیتهای شبکه حزب الله و مراکز مذهبی جمهوری اسلامی و نیز برای لغو تظاهرات روز قدس در آلمان پیوسته در تلاش بوده است. دکتر کاظم موسوی، سخنگوی حزب سبزهای ایران و مسئول سایت فوروم ایرانیان به زبان آلمانی، طی اطلاعیه‌ای جداگانه در آلمان، قرار دادن حزب الله در لیست تروریستی را یک اقدام درست و بجا اما ناکافی ارزیابی کرده است. دکتر موسوی از دولت آلمان خواستار اضافه نمودن نام سپاه پاسدارن رژیم ایران به عنوان آفریننده، سازمانده، و حامی مالی حزب الله به لیست تروریستی آلمان و اتحادیه اروپا شده است.

حزب سبزهای ایران

۳۰ آوریل ۲۰۲۰

Share Button

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *