بارش باران اسیدی در شهر اهواز

آبان ۱۶, ۱۳۹۲

pullution2ناصر سودانی، نماینده مجلس رژیم در اهواز  از بارش باران اسیدی در این شهر اطلاع داد و گفت: آمار مراجعه به بیمارستانها به دلیل مسمومیت ناشی از بارش باران اسیدی در اهواز به بیش از پنج هزار نفر رسیده است. باران اسیدی ناشی از ترکیب باران با آلاینده های فسیلی درهوا است که علاوه بر مشکلات تنفسی، مشکلات پوستی نیز برای مردم به وجود می آورد و باعث آلودگی خاک و آب هامی شود.
آلاینده های فسیلی در هوای خوزستان و مشخصاً شهراهواز، ناشی از وجود کارخانه های مواد شیمیایی است که فاقد استانداردهای بین المللی هستند و گازهای سمی و آلاینده تولید می کنند، همچنین انباشت زباله های صنعتی است که انباشت آن درسالیان متمادی، منشأء تولید گازهای سمی می شود.

چند روز پیش مؤسسه کوارتز وابسته به سازمان بهداشت جهانى اهواز را آلوده ترین شهر جهان معرفى کرد. اما ابعاد این معضل فقط محدود به شهر اهواز نیست. بلکه چند شهر کشور نیز با مشکل آلاینده های فسیلی در هوا مواجه هستند و در این رابطه روزنامه حکومتی ابتکار نوشت: ”آمارهای رسمی اما مبهم سازمان جهانی بهداشت سه شهر اهواز، سنندج و یاسوج – واقع در دامنه کوه دنا و ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا- را در رده ۱۰شهر آلوده جهان قرار داده است. تهران هم به گواهی شاخصهای آلایندگی در ۱۰۰۰روز گذشته (سه سال)، کمتر روز کاملاً پاک و آسمان آبی را تجربه کرده است“.

Share Button

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *