امپراطور لخت – قطع تلویزیون المنار

فروردین ۲۴, ۱۳۹۵

برemprorرسی رویدادهای هفته با کیوان کابلی و عبدی هزارخانی – ۸ آوریل ۲۰۱۶

– رژیم ایران با ایجاد شایعات و داستانهای اغراق آمیز، از ترس قیام مردم، سعی در پنهان کردن آسیب پذیری خود دارد.

– قطع برنامه های تلویزیون المنار از طریق ماهواره های کشورهای عربی، شکست خفت بار دیگری برای جمهوری اسلامی است.

———————————————-

کیوان: اخیرا رسانه های رژیم حرفها و گفته های فردی بنام حسام نواب صفوی را مخابره می کنند که گویا ناگهان خواب نما شده و برای عقب نیافتادن از الهام چرخنده، از اقتدار آخوندی حرف می زند. نکته من اما در مورد دلقکهایی مثل نواب صفوی و چرخنده نیست. مدتی است بلندگوهای رژیم، حتی پیش از جنگ و جدلهای موشکی خامنه ای و رفسنجانی که به اعزام لشکر امام جمعه ­های شهرهای مختلف در نوحه خوانی اقتدار رژیم بر علیه رفسنجانی منجر شد، برای آمریکا و اسرائیل و عربستان و همه جهان شاخ و شانه می کشند. طرف حساب اصلی روضه خوانان رژیم از نواب صفوی گرفته تا سرداران سپاه و ائمه جمعه، بیش از آنکه برعلیه جناج مقابل باشد، مردم خشمگین و آماده قیام هستند که با دست و پنجه نرم کردن با مشکلات فاجعه بار اقتصادی، معیشت، زیست محیطی و… به مرز انفجار رسیده اند.

در سیزده بدر امسال، هنگامیکه به محل گردهمایی ایرانیان رفته بودم، با جمع جالبی از هموطنان روبرو شدم که چندین تن از آنان به تازگی از ایران به آمریکا آمده بودند. در آنجا، از وضعیت اسفبار جامعه و آنچه که بر روزگار مردم ما طی سی و هشت سال گذشته رفته است، صحبت به میان آمد. علیرغم آنکه همگی با تنفر، آنچه که لایق هر چه آخوند است بر علیه سران رژیم و پاسداران به زبان می­آوردند، اما در کمال تعجب من داستانهایی اغراق آمیز از قدر قدرتی دستگاه سرکوب و اطلاعات رژیم نیز نقل می کردند که فقط نمونه اش را می توان در داستانهای ماروٍل جستجو کرد. یکی به نقل از رئیس سیا می­گفت، عملیاتی که در جریان بدام انداختن عبدالله ریگی توسط رژیم ایران صورت گرفت، را حتی ما نمی توانیم انجام دهیم. دیگری از این می گفت که ماموران رژیم با بکار گیری میکرفون تلفنهای همراه، حتی در خانه های مردم از جزئیات محاوره همه با اطلاع است و کنترل اوضاع را بدست دارد.

رژیمی که افراد آن در بالاترین مقامات حکومتی در حال دراندن یقه یکدیگرند. رژیمی که شاخ اتمی اش شکسته است. رژیمی که در سوریه و عراق به بن بست خورده است. رژیمی که دیگر توان تامین مالی گروههای تروریستهای منطقه­ ای­ اش را ندارد، باید هم از وحشت روان شدن سیل خروشان مردم اینگونه واکنش نشان دهد. رژیم ایران خوب می داند که وقتی سیل راه بیافتد کل سیستمش را نابود خواهد کرد و برای جلوگیری از بهم پیوستن اعتراضات مردم، دست به این ترفندها می­زند. کیست که نداند دستگیری عبدالله ریگی محصول مشترک سیاست مماشات و همکاری سیستم اطلاعاتی پاکستان بود و رژیم با خلق یک صحنه مسخره پلیسی، اینطور وانمود کرد که می تواند مخالفان را در هوا دستگیر کند. خامنه­ ای ضعیف شده که تاکنون به همت سیاست مماشات دول غربی و کشتار و سرکوب بیرحمانه مردم، امروز را به فردا می رساند، باید با اتکاء به چنین ابزاری و ایجاد چنان جوی از طریق عواملش در داخل و خارج مانند یک امپراطور لخت، سعی در یافتن خیاط هایی برای دوختن لباسی نو برای پیکر پوسیده رژیم خود باشد.

به یاد دکتر ملکی، این پیر خردمند و شجاع می افتم که مانند کودک صادق داستان معروف “لباس جدید امپراطور” اثر هانس کریستین اندرسون، در تهران رو به سوی امپراطور فریاد می زند: امپراطور چیزی به تن ندارد. امپراطور لخت است.

– داستان لباس جدید امپراطور به زبان فارسی

قطع برنامه های تلویزیونی المنار

عبدی: در ادامه تحریمهای گسترده برعلیه حزب الله لبنان از سوی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی ، شرکت خدمات ماهواره­­ای نایل ست در روز ۵ آوریل برنامه های تلویزیونی المنار، ارگان رسمی حزب الله لبنان را به حال تعلیق درآورد. پیش از آن نیز شرکت عرب ست با خروج دفاترش از لبنان به خاطر حمله به دفتر روزنامه الشرق الاوسط، برنامه های تلویزیون المنار را قطع کرده بود. در سال گذشته نیز شرکت فرانسوی تله کام برنامه های تلویزیون المنار را قطع کرده بود. به این ترتیب تحریمهای یکپارچه کشورهای عربی بر علیه حزب الله لبنان به متوقف شدن کامل برنامه­ های رسانه­ ای حزب الله لبنان منجر شد.

این واقعه که شکست بزرگی برای حزب الله لبنان و حسن نصرالله و سرشکستگی بزرگتر برای رژیم ایران  که خالق و حامی حزب الله لبنان و تامین کننده تمامی مخارج این گروه تروریستی در لبنان است، محسوب می شود. تلویزیون المنار به همراه رسانه های دیگر مانند المیادین تماما توسط رژیم ایران تامین میشود. به گفته ایسنا بودجه المنار بالغ بر ۱۵ میلیون دلار  و المیادین ۲۵ میلیون دلار در سال است. این شبکه های تلویزیونی، تنها بخش کوچکی از دهها رسانه صوتی و تصویری رژیم است که سالانه صدها میلیون دلار از جیب مردم ایران برای اعمال تروریستی رژیم در جهان هزینه می شود.

با قطع تلویزیون المنار، تمامی کشورهای عربی در منطقه نشان دادند که در مقابل جمهوری اسلامی قاطعانه ایستاده اند. می توان گفت که حتی در سال گذشته کشورهای عربی و بخصوص عربستان سعودی نقش بزرگتر و موثرتری در برابر تجاوزات، دست اندازی و اعمال تروریستی رژیم ایران در منطقه نسبت به اسرائیل داشته اند. ناامیدی کشورهای عربی از اوباما و متحدان اروپایی در ایستادگی در مقابل اعمال تروریستی سپاه قدس و در کل، سیاست دخالت در امور کشورهای منطقه، کشورهای عربی را وادار کرد که خود آستینها را بالا زده و در برابر حاکمان ایران بایستاند. و به این ترتیب با همت کشورهای عربی که در اصل برای دفاع از موجودیت و حیات خود دست بکار شده  اند، رژیم حاکم بر ایران در جای جای خاور میانه برای اولین بار به طور جدی به چالش کشیده می­شود. رژیم ایران اینبار نتوانست همچون سه دهه گذشته با کمک امدادهای غیبی سیاست مماشات بین المللی، ساز و کار خود را ادامه دهد. این برای مردم ایران فرصتی تاریخی است. اکنون دستگاه نظامی جمهوری اسلامی به همراه سازمانهای تروریستی وابسته اش در منطقه با دیوار سفت روبرو شده اند. شکستهای پی در پی جمهوری اسلامی در منطقه خبری خوش برای مرد ایران است.

Share Button

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *