اطلاعیه سخنگوی حزب سبزهای ایران در باره تهدیدات تروریستی حکومت ایران بر علیه احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان

شهریور ۲۳, ۱۴۰۲

دکتر کاظم موسوی، سخنگوی حزب سبزهای ایران طی اطلاعیه‌ای تهدیدات حکومت ایران بر علیه احزاب کرد ایرانی مستقر در اقلیم کردستان را محکوم کرد و از مجامع بین المللی، دولت آلمان و نیروهای ائتلاف برهبری آمریکا در عراق خواست تا مانع ماجراجویی‌های جمهوری اسلامی در عراق شوند.

دکتر موسوی گفت: “حزب سبزهای ایران از دولت عراق و مقامات اقلیم کردستان خواستار ایستادگی در برابر تهدیدات تروریستی رژیم جمهوری اسلامی بر علیه احزاب کرد ایرانی، خانواده‌های آنان و اردوگاه پناهندگان مستقر در اقلیم کردستان است. احزاب کردستان ایران در روز مهسا، ۲۵ شهریور، برای اعتصاب عمومی در کردستان ایران فراخوان داده‌اند. به همین دلیل، در آستانه سالگرد انقلاب ژینا مهسا امینی و در وحشت از خروش مردم در کردستان، جمهوری اسلامی در هفته‌های گذشته دست به دستگیریهای گسترده در شهرهای کردستان و تهدیدات فرامرزی زده است. در همین راستا، حکومت ایران دولت عراق و مقامات مسئول در اقلیم کردستان را مستمرا تهدید می‌کند تا حزب دمکرات کردستان ایران و دیگر احزاب کرد ایرانی را تحت فشارهای مضاعف قرار دهد.”

دکتر موسوی در ادامه تاکید کرد: “تازه‌ترین این تهدیدات تروریستی از زبان ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه رژیم در تاریخ ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ بیان شده که بر طبق آن جمهوری اسلامی علنا تاریخ ۲۸ سپتامبر را به عنوان ضرب العجل برای برچیدن مقرهای احزاب کرد ایرانی تعیین کرده است. سازمان ملل متحد و ایالات متحده آمریکا و نیروهای ائتلاف در عراق به دلایل حقوق بشری وظیفه دارند که از حملات موشکی و پهپادی رژیم ایران بر علیه اردوگاه کردهای ایرانی در اقلیم کردستان جلوگیری کنند. این حداقل وظیفه اخلاقی و تعهدات حقوق بشری است که نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا باید به آن پایبند باشند تا دوباره قتلهای دهشتناک و صدمات متعدد همچون گذشته بر مردم غیرنظامی و بیگناه اعمال نگردد.”

سخنگوی حزب سبزهای ایران در پایان اظهار داشت، “من بعنوان سخنگوی حزب سبز های ایران همچنین از دولت فدرال آلمان و وزیر امور خارجه خانم آنالنا بیربوک می خواهم که در برابر تجاوزات جمهوری اسلامی ایران به نیروهای کورد ایرانی در اقلیم کردستان اقدامات فوری و عملی انجام دهد. جامعه بین المللی نباید در برابر تبدیل عراق به عنوان حیاط خلوت تروریسم دولتی توسط رژیم ایران سکوت کند.”

۱۱ سپتامبر ۲۰۲۳

Share Button

Tags: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *