اصلاح طلبان هنوز اصرار دارند که ماجرا تمام نیست

اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸

علی ربیعی از چهره‌های اصلاح‌طلب طی مقاله‌ای در روزنامه شرق با ذکر “حفظ ایران عزیز،” سعی در القای این موضوع دارد که ماجرا تمام نیست. منظور ربیعی از این تیتر، انکار حقیقتی است که مردم با شعار “اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمامه ماجرا،”مهر باطل شد را به پدیده رفرم پذیری نظام در آخرین ماههای سال ۹۶ کوبیدند.

مقاله نویس اصلاح‌طلب البته برای اثبات ادعای خود با حمله به براندازان که در برخی از موارد با ترامپ همآواز می‌شوند، آغاز کرده و یک نیمچه لگدی هم به اصولگرایانی که قصد بیرون کردن چهره‌های “آزمون پس داده” اصلاحات دارند، می‌زند. ظاهرا فکر “تمام نبودن ماجرا” پس از برگزاری نشست حسن روحانی با تعدادی از چهره‌های به قول نویسنده، اصلاح طلب و اصولگرا به ذهن نویسنده خطور کرده اما دلایل وی محدود به یک سری تئوری توطئه توسط تیمی در واشنگتن که بدنبال جنگ تمدنها برای فروپاشی اجتماعی در ایران از هراس از “ظرفیت انسانی مطالبه‌گر، فهیم و دموکراسی‌طلب است، می‌شود.”

نویسنده سریعا برای نترساندن نیروهای رژیم می‌نویسد: “نگارنده با سال‌ها سابقه پژوهش‌های اجتماعی، فرهنگی، کارگری و امنیت ملی امروز اعتقاد راسخ دارم آمریکایی‌ها در قبال ایران به دنبال حمله نقطه‌ای، جنگ محدود و جنگ درازمدت نخواهند بود.”

ربیعی البته کاری به موضوعات واقعی روز و مسائل حیاتی جامعه ایران از قبیل فروپاشی اقتصادی در اثر عدم مدیریت، دزدی و اختلاس سران رژیم و سپاه و تحریمهای کمر شکن، تورم، بیکاری، پرداخت نشدن حقوق معوقه کارگران و فرهنگیان بازنشسته، و سرکوب اعتراضات و از همه مهمتر راه حل برای هر کدام از معضلات ندارد. از نظر وی برگزاری یک جلسه با حضور خانم اعظم طالقانی در کنار تعدادی دیگر افراد بیکاره که بقول نماد اصلاحاتشان، خاتمی، در حد آبدارچی هم به حساب نمی‌آیند، سعی می‌کند به آنانیکه هنوز امیدی به اصلاحات جمهوری اسلامی دارند، بقبولاند که ماجرا تمام نیست.

خیر آقای ربیعی، اوضاع به هر سمتی هم که برود، یک موضوع برای مردم ایران و طرف حسابهای غربی جا افتاده است که ماجرای اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبها در ایران دیگر تمام شده است و دیگر کاربردی در این زمینه برای سوء استفاده توسط جناح حاکم متصور نیست. حتی آبدارچی سابق هم با شعار فدرالیسم نمی‌تواند کسی را بفریبد.

Share Button

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *