آیا معامله هسته ای به صلح و گشایش در رژیم خواهد انجامید؟

شهریور ۷, ۱۳۹۴

iranDeal1سخن سیاسی روز

خطاب به موافقان معامله هسته ای،

در حالیکه موافقان و مخالفان معامله هسته ای با رژیم ایران در واشنگتن فعالیتهای خود را برای تاثیر گذاری بر کنگره آمریکا افزایش می دهند، فعالیتهای کاخ سفید و لابی رژیم ایران در منکوب کردن طرف مقابل و جنگ طلب نشان دادن مخالفین معامله هسته ای به اوج خود رسیده است. ظاهرا رئیس جمهور آمریکا همه سرمایه خود را در سبد این معامله لرزان با رژیم ایران گذاشته است و از هیچ کوششی برای بی اعتبار کردن مخالفان تا حد به کار بردن کلمات توهین آمیر به آنان فروگذار نمی کند. دوشادوشاش محافل مماشات در آمریکا، لابی جمهوری اسلامی در واشنگتن و در راسشان نایاک، با براه انداختن کارزار دفاع از صلح و مخالفت با جنگ و با همکاری همه جانبه اصلاح طلبان حکومتی در داخل و خارج از ایران به تلاشهای کاخ سفید در متقاعد کردن نمایندگان کنگره یاری می رساند.

لابی رژیم فعالیتهایی از قبیل براه انداختن تجمعات ۵ تا ۱۰ نفره در چند شهر آمریکا تا جمع آوری امضاء از استادان دانشگاهی و ایرانیان باصطلاح سرشناس و معروف در آمریکا و تهیه فیلمهای کوتاه ویدیویی با همیاری و همکاری اصلاح طلبان حکومتی در داخل و خارج، سعی می کند این معامله با رژیم ایران را حرکتی در جهت صلح و مخالفت با جنگ به نمایش بگذارد.

iranDeal3

در این میان، جدا از برخی از چهره های حرفه ای طیف مماشات یا وابسته به لابی رژیم از قبیل حمید دباشی، محمد سهیمی و رضا اصلان … تعدادی نیز وجود دارند که نه به اصلاح طلبان حکومتی وابستگی دارند و نه به لابی رژیم. این خانمها و آقایان واقعا فکر می کنند که معامله اتمی ژنو خواهد توانست قدرت اصلاح طلبان را در درون حاکمیت افزایش داده و جناح حاکم رژیم (خامنه ای و سپاه و صدها نهاد ریز و درشت امنیتی، اقتصادی) را در اثر فشارهای تبلیغاتی با کمک محافل تبلیغاتی خارجی از صحنه خارج کند. تعدادی نیز فکر می کنند که با موضعگیری خود در باره این موضوع مهم و تاریخی، در کنار آنانیکه به ناحق بر اثر پروپاگاندای محافل طرفدار مماشات، جنگ طلب معرفی شده اند، نایستاند.

لابی های رژیم در آمریکا به کنار، اما آندسته از ایرانیانی که فکر می کنند این معامله خواهد توانست مجموعه حاکمیت جمهوری اسلامی را به سوی گشایش هدایت کند، اشتباه می کنند. اگر به قول این افراد نخواهیم به تاریخ ۳۶ ساله جنایات رژیم در این موضوع بپردازیم (می گویند گذشته ها گذشته و باید به حال و آینده نگریست) با بررسی شواهد، نشانه ها و واقعیت های همین مدت امضای قرارداد تا اکنون، می توان گوشه ای از سرنوشت آنچه که در آینده در انتظار ایران و ایرانیان است را به طور مدلل و منطقی پیش بینی کرد.

در همین چند ماه اخیر، کارنامه رژیم در زمینه نقض حقوق بشر، تعداد اعدامها، فشار به فعالان مدنی و اجتماعی و دستگیری و بازداشتها بنا بر گزارش ناظران بی طرف افزایش یافته است. در زمینه سیاست خارجی، علیرغم اینکه جواد ظریف مثلا فعالیتهای دیپلماتیک خود در منطقه را برای آرام کردن همسایگان و گرفتن ژست صلح طلبی افزایش داده و از چند کشور دیدار کرده است، اما سپاه قدس به موازات آن از بلندی های جولان به اسرائیل موشک پرتاپ می کندو یک توطئه که بنا بر گفته کویت از سوی رژیم ایران هدایت می شد، کشف و خنثی می گردد. در عراق نیز که مردم این کشور از دخالتهای رژیم ایران در مناطق شیعه نشین و دولت این کشور به فغان آمده اند و به دولت حیدر العبادی برای اصلاحات در جهت مبارزه با فساد فشار آورده اند، واکنش رژیم فرستادن قاسم سلیمانی به عنوان تهدید سمبلیک در جلسه ای که العبادی در آن شرکت داشت، است. رژیم ایران در وحشت کوتاه شدن دستان تروریستی اش در منطقه و بخصوص در عراق، ابتدا تمام قد از نوری المالکی، و سپس برای تحت فشار قرار دادن اصلاحات در دولت، فشارهای بسیار زیادی را به طرفداران العبادی و مبارزه با فساد وارد کرده است.

نه، خانمها و آقایان امیدوار به گشایش در رژیم از طریق معامله هسته ای، این ساختار شکنان نیستند که ۳۶ سال دچار مالیخولیا شده  اند و مستمرا رژیم را به جنایت و کشتار و نقض حقوق بشر متهم می کنند. این شما هستید که خواب نما شده اید. البته اگر کار سازماندهی شده لابی رژیم در واشتنگتن و سیاست مماشات نباشد، شما هم از خواب بیدار می شوید و واقعیت های مسلم روزمره را می بینید و راحت پای بیانیه حمایت از معامله اتمی امضاء نمی گذارید.

iranDeal4

چطور این واقعیت را نمی بینید که تا چند ماه دیگر خامنه ای و سپاه دندان به جگر می گذارند و خواری و خفت را تحمل می کنند تا قرارداد با پشتیبانی سیاست مماشات، کاخ سفید، لابی رژیم ایران و شمایان اجرایی شود، پولهای بلوکه شده آزاد گردد و ساختار تحریمها شکسته شود. بعد سپاه برای سد کردن راه رقیبان داخلی، فعالیتهای منطقه ای را با یک عمل تروریستی بزرگ آغاز می کند تا حدی که رقبای داخلی را مجبور به همراهی کند. این عمل تروریستی یا در عراق برای گرفتن زهر چشم از جریان حیدر لعبادی خواهد بود و یا کیش کردن حزب الله در لبنان یا جهاد اسلامی در غزه و یا رام الله برای آغاز یک جنگ دیگر در آن مناطق.

البته تا آنموقع برای بگیر و ببند و جنایت در داخل، رژیم منتظر امضای اوباما پای قرارداد هم نمی ماند. همانطور که طی بیش از سه دهه گذشته تاکنون دیده ایم و به ثبت هم رسیده است، زندان و شکنجه و سرکوب در تاریخ جمهوری اسلامی یکدم و به هیچ مناسبتی متوقف نشده است.

بله، شمایان با گذاشتن پای خود در رکاب سیاست مماشات و لابی رژیم در آمریکا، در حقیقت به آغاز جنگ چراغ سبز می دهید. با این معامله، رژیم ایران امکان و فرصت دستیابی به بمب را نگاه خواهد داشت. در این شرایط، وسوسه رِژیم در دنبال کردن مدل کره شمالی، سریعا کشور را در آستانه یک جنگ تمام عیار و نابود کننده قرار خواهد داد. در صورت نرفتن به راه کره شمالی نیز جمهوری اسلامی با ایجاد وضعیت بحرانی در منطقه، نه تنها کشورهای منطقه را بر علیه ایران بسیج می کند بلکه هیچ سرمایه گذاری پایه ای و استراتژیک از طرف سرمایه گذاران خارجی انجام نخواهد شد. وضعیت اسفبار اقتصادی مردم تیره و تیره تر خواهد شد.

این حرفها برای شمایانی است که واقعا فکر می کنید برای جلوگیری از جنگ فعالیت می کنید. والا لابیگران رژیم و سیاست پیشگان مماشات گر هم اکنون در حال خندیدن به ریش شما هستند.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *