آلودگی هوا، فقط حرف و حرف

خرداد ۹, ۱۴۰۲
Image
بیش از ۴۰ هزار نفر در سال از آلودگی هوا در ایران جان خود را از دست می‌دهند اما هیچگونه اقدامی، حتی در حد نمایشات معمول حکومت در زمینه‌های دیگر برای لاپوشانی موضوع هم صورت نمی‌گیرد. فقط حرف و حرف.
مهدی چمران، رئیس شورای شهر رژیم در تهران درخصوص طرح مرکز پژوهش‌های مجلس برای رفع معضل ترافیک و کاهش آلودگی هوا گفت: “در جلسه هم‌اندیشی این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ایرادات برای اصلاح اعلام شد.” اینکه چه نتایجی از این جلسات حاصل می‌شود، نامعلوم است.
غلامعباس ترکی، معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی اعلام کرد: “تکالیف حوزه آلودگی هوا متعدد است، اما مهم‌ترین آن‌ها که حدود ۶۳ درصد سهم در آلودگی دارد مربوط به هفت تکلیف می‌شود. ما در خصوص دفاعیات از دستگاه‌ها مطالبه کردیم و هنوز پاسخی دریافت نکردیم.”
سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس رژیم مقصر را عدم انجام وظیفه مسئولان و لفت و لیس و دزدی کارگزاران طرح هوا پاک اعلام کرد: “برخی دستگاه‌ها انحراف از هزینه کرد قانون هوای پاک داشتند که تاکنون برای پنج مدیر در این خصوص قرار مجرمیت صادر شده‌است و روند قضایی آن در جریان است و این افراد باید ادله خود را به دادگاه ارائه کنند.”
سایت حکومتی جوان در گزارشی عملا به این بی‌عملی اعتراف کرد و نوشت: “مسئله آلودگی هوا، اولویت نیست. این سایت پرسید: “نتیجه جلسات مسئولان تاکنون چه بوده است؟”
Share Button

Tags: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

برای انتشار کامنت، جواب مسئله زیر را بنویسید *